Ekşi Pub'da mağaza açmak ücretsizdir. Hemen başvurun!

Mağaza açmak ücretsizdir. Hemen başvurun!

Mağaza Başvurusu

https://eksipub.com/magaza/

Pazaryeri Ödeme Bilgileri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sistem nasıl işliyor?

Ekşi Pub pazaryeri mantığı ile çalışan bir ikinci el kitap satış platformudur. Evinizde ya da ofisinizde artık bulundurmak istemediğiniz ve bir başkasına faydalı olabilecek kitaplarınızı ve diğer eşyalarınızı satmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı anda hem alıcı hem de satıcı olabilirsiniz.

Ekşi Pub’da ücretsiz olarak bir mağaza açabilir ve kitaplarınızı ister kendi çektiğiniz fotoğraflarla ister internette bulduğunuz uygun görsellerle satışa açabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek için bir ücret ödemeyeceksiniz, ürünlerinizi ve mağazanızı sosyal medya hesaplarınızda ya da forumlarda paylaşarak kendi reklamınızı yapabilir ve satışınızı artırabilirsiniz. Sistem tamamen ücretsizdir, Ekşi Pub satışlar üzerinden komisyon alarak kazanç sağlamaktadır.

Ekşi Pub ödeme aracısı olarak İyzico ile anlaşmalıdır. Sizler Ekşi Pub’da bir mağaza açtığınızda otomatik olarak İyzico platformunda sizin adınıza bir alt hesap açılarak bize ilettiğiniz IBAN ve diğer bilgiler sisteme aktarılır. Müşteriler mağazanızdan bir kitap aldığında ilgili ücret müşterinin kredi kartından İyzico altyapısı ile çekilerek havuza aktarılır. Müşteri onayı verdiğinde satış tutarının %91’i otomatik olarak bize ilettiğiniz IBAN’a aktarılır.

Örnek: 100 TL’lik bir satış gerçekleştiğinde Ekşi Pub komisyonu 5,96 TL, iyzico komisyonu 3,04 TL olarak hesaplanır. Sizin hesabınıza ise 91 TL geçer.

Sözleşmeler, politikalar, ilkeler ve koşullar için tıklayın.

Bireysel olarak mağaza açılabilir mi?

Evet bireysel ya da şirket olarak mağaza açabilirsiniz. Her iki durumda da Ekşi Pub’ın alt satıcısı olacaksınız.

Belge göndermem gerekiyor mu?

Mağaza kaydı için ad soyad, telefon numaranızı, eposta adresinizi, Faturalandırma için TC Kimlik numaranızı ve ödemeleriniz için IBAN numaranızı iletmek zorundasınız. Ekşi Pub gerekli gördüğü hallerde bu bilgileri doğrulamak amacıyla sizden belge talep edebilir. Ancak başlangıçta herhangi bir belge göndermenize gerek yoktur.

Mağazama kaç adet ürün ekleyebilirim?

Mağazanıza ürün eklemek ücretsiz ve sınırsızdır. Toplu halde ürün eklemek için bizimle irtibara geçiniz. Olası performans sorunlarında Ekşi Pub ürün yüklemeyi sınırlandırma hakkını elinde tutar.

Sisteme nasıl ürün ekleyeceğim?

Mağazanızı açtıktan sonra yönetim panelinizde ürünler bölümünda “Ürün Ekle” butonuna basarak ürünün görselini, başlığını(kitap adı – yazar adı – diğer özellikler), fiyatını, açıklamasını, kategori seçimini yaparak yayınlayabilirsiniz. Ürünlerinize indirim uygulayabilir, bu indirimleri zamanlayabilirsiniz. Ürün başlıklarını ilgi çekici ve ürünü iyi anlatcak şekilde belirlemenizi öneririz.

Kitap setlerini nasıl ekleyeceğim?

Mağazanızı açtıktan sonra yönetim panelinizde ürünler bölümünda “Ürün Ekle” butonuna basarak kitap setinin görselini, başlığını(kitap isimleri vs), fiyatını, açıklamasını, kategori seçimini yaparak yayınlayabilirsiniz. Kitap setleri size daha fazla kitabı düşük kargo ücretiyle satma imkanı vereceğinden karlılığınızı artıracaktır.

Ürünlere yorum, değerlendirme yazısı eklenebiliyor mu?

Evet. Ürün sayfalarında ürün görselinin alt tarafında bir inceleme alanı bulunmaktadır. Bu alandan kayıtlı kullanıcı girişi yapmış olan müşterileriniz değerlendirme ve yorum yazabilirler.

Ürünü hangi satıcının sattığı belli mi?

Evet. Ürün sayfalarında ürün görselinin alt tarafında bir satıcı bilgileri alanı bulunmaktaadır. Bu alanda satıcının bilgileri ve mağaza sayfasına bir yönlendirme bulunmaktadır.

Sadece ikinci el kitaplar mı satabilirim?

Şimdilik evet. İlerleyen dönemlerde elektronik başta olmak üzere diğer ürün kategorilerini açma ihtimalimiz var.

Kargo ücretini kim karşılıyor?

Müşteriler alışverişlerinde kargo ücreti olarak 12 TL ödeme yapar. Bu ödeme satıcıya aktarılır. 

İade süreçleri nasıl işliyor?

Müşteri ürünleri alamadığında ya da bir sebeple iade yolunua gideceğini ilettiğinde ödemeniz durdurulur. İadeler tarafınıza ulaştığında sizin de onayınızla müşterinin ödemesi kendisine iade edilir.

İyzico ne kadar kesinti yapıyor?

%2,79 ve başarılı işlem başına 0,25 TL

Ekşi Pub ne kadar kesinti yapıyor?

%9 kesinti yapılmaktadır. Bu kesintiden iyzico içişn %2,79 + 0,25 Krş ödeme yapılmaktadır. Kalan kısım Ekşi Pub’ın payıdır.

Ödemeler ne zaman hesabıma gelecek?

Müşteri onay verdiğinde ekibimiz siparişi onaylar ve kazancınız hesabınıza aktarılır.

Komisyon indiriminden nasıl faydalanırım?

Ekşi Pub’ın tanıtımında rol üstlenir ve müşteri ya da satıcı getirirseniz komsiyon oranınız güncellenir. 1 yıl süreyle %7 komisyon oranıyla çalışırsınız.

Başka sorularım var nasıl iletişime geçebilirim?

Sayfamızdaki Canlı Destek’ten yazabilirsiniz. Bize merhaba@eksipub.com adresinden mail atabilirsiniz. Hala bir çözüm bulamadıysanız kurucuyu 05062068686 numarasından arayabilirsiniz.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön